Žaludeční vředy – projevy, příznaky

Příznaky žaludečních vředů mohou být různé. Často způsobují pocit tlaku a bolesti v horní části břicha (epigastriciální bolesti). Bolesti se mohou rozšířit směrem k hrudní kosti, do spodní části břicha a nebo také na záda. U některých pacientů se bolesti vyskytují pravidelně po jídle, u některých naopak příjem potravy bolest potlačuje. Jak u žaludečních, tak u dvanáctníkových vředů jsou pozorovány bolesti při vyprázdniném žaludku – objevují se tedy především v noci a ráno nalačno.

Pacieni s žaludečními vředy také zmiňují občasné zvracení, např. při vředu vyskytujícím se blízko žaludečního svěrače. Kromě toho si někteří stěžují na náhlou nesnášenlivost určitých potravin – ty se však případ případu liší. Důsledkem zvracení, nesnášenlivosti určitých potravin nebo také zvýšených bolesti při jídle, může dojít k výraznému snížení váhy. Krvácení se může projevit krvavým zvracením (Hematemie), stejně jako tmavým zabarvením stolice.

Ovšem ve výjimečných případech byly též diagnostikovány žaludeční vředy naprostou náhodou bez jakýchkoli předchozích potíží. Především u lidí, kteří již berou léky na bolest, často probíhají žaludeční vředy naprosto bez příznaků.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*